Kiedy:
15 Styczeń 2018@12:00 – 12:30
2018-01-15T12:00:00+01:00
2018-01-15T12:30:00+01:00
Gdzie:
Mazowiecka 39E
Białystok
Polska

Zajęcia taneczne odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 12:00

Nazywam się Renata Lewczuk-Kuzyka. jestem nauczycielem tańca towarzyskiego. Posiadam uprawnienia instruktora oraz trenera tańca sportowego. Zajęcia taneczne prowadzone z dziećmi od 20 lat cieszą się dużym zainteresowaniem maluchów i zadowoleniem rodziców. Lekcje tańca prowadzę w wielu przedszkolach i szkołach, co pozwoliło mi zdobyć bogate doświadczenie. Odbywają się one raz w tygodniu. Celem mojej pracy z dziećmi jest stworzenie optymalnych warunków zapewniającym im:

  • harmonijny rozwój organizmu,
  • kształtowanie psychomotoryki (przez dobór odpowiednich środków wspomagających rozwój ogólnej motoryczności człowieka eksponowanie indywidualnych możliwości, upodobań, zainteresowań i umiejętności ruchowych dzieci poprzez gry i zabawy taneczne),
  • kształtowanie wrażliwości na estetykę, poziom kultury, rozwijanie aktywności społecznej, zamiłowań, wrażliwości kulturalnej i artystycznej,
  • kształtowanie umiejętności nawiązywania i utrzymania poprawnych kontaktów: dziecko-dziecko, dziecko-dorosły.
Taniec zawsze spełniał i spełnia rolę środka usprawniającego motoryczność ludzką, czynnika wpływającego na rozwój i kształtowanie sprawności ruchowej człowieka i określonych cech motorycznych.

Taniec jest skutecznym sposobem kształtowania precyzji ruchów. Kształcenie precyzji ruchów wpływa na doskonalenie ogólnej koordynacji i płynnego ich przebiegu, w najbardziej ewidentny sposób taniec kształtuje rytmiczność ruchów człowieka.

Walory sprawnościowe kształtowane przez taniec to także takie cechy ruchu ludzkiego jak: lekkość, sprężystość, obszerność ruchu, gibkość, płynność, skoczność.