Co należy zrobić?
Dzieci w wieku trzech, czterech lat bardzo lubią bawić się w sklep. Można kupić kasę sklepową, monety i banknoty do zabawy, metki, a nawet małe opakowania po produktach. Takie zabawki to doskonały prezent na trzecie urodziny. Oczywiście, dziecko może się także bawić pustymi opakowaniami po prawdziwych produktach, a metki można wykonać własnoręcznie. Gdy jesteście w sklepie, rozmawiajcie o cenach, a także o tym czym się kierujesz kupując poszczególne produkty. Powiedz dziecku, że niektóre owoce sprzedawane poza sezonem są drogie. Wytłumacz też, na czym polega dobra cena.

Jak to pomaga dziecku w uczeniu?
Zakupy stanowią doskonały wstęp do zrozumienia roli pieniędzy i do ćwiczenia matematyki – uczą te dziecko właściwie korzystać z kieszonkowego.

Wskazówki
Pozwól dziecku by płaciło za lody lub napoje, tak by poznało zastosowanie pieniędzy i wiedziało, że po zakupach można oczekiwać reszty.

I jeszcze jedno:
Weź dwie monety jednogroszowe i powiedz, że razem mają taką samą wartość, jak jedna moneta dwugroszowa. Naucz też dziecko wartości monet 5 gr, 20 gr oraz 50 gr.

Rozwija inteligencje: matematyczno-logiczna, ruchowa, interpersonalna.

Zabawy fundamentalne – Prawdziwe i “udawane zakupy” – Gr I
Tagged on:     
Skip to content