W dniu dzisiejszym grupa pomarańczowa wyruszyła w świat.

Zwiedzaliśmy jednostkę Straży Pożarnej. Jeden ze strażaków pokazał nam różne pojazdy jakimi jeżdżą na różne akcje (nie tylko do gaszenia pożarów) oraz ich wyposażenie. Pozwolił każdemu założyć strażacki hełm na głowę oraz omówił każdy element stroju na akcję (podczas pracowitego dnia strażak biegający w tym “mundurze”, nawet jeśli wypije 4 litrów wody dziennie nie będzie musiał korzystać z ubikacji).

Mogliśmy też posiedzieć w wielkim wozie strażackim i poczuć się jakbyśmy jechali nim na wezwanie. Usłyszeliśmy wiele ciekawych historii z życia strażaka (pan strażak opisał 24 godzinny dzień pracy, który wymaga od niego bardzo dużo uwagi, ciągłej nauki, sporo siły i samodyscypliny). Dyżur w jednostce trwa całą dobę. Duże wrażenie zrobili na nas panowie zjeżający z góry na rurze.

Mogliśmy również zobaczyć miejsce gdzie strażacy ćwiczą, uczą się, tworzą posiłki, które później zjadają i miejsce gdzie mogą skupić myśli. Można powiedzieć że jednostka jest ich drugim domem.

Wycieczka była bardzo udana i pouczająca. Dziękujemy mamie Kamila, Pani Beacie Dąbrowskiej za pomoc w organizacji i wyjazdu.

Wycieczka do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku – Grupa Pomarańczowa

Wycieczka do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku – Grupa Pomarańczowa
Tagged on: