W ostatnie dni czerwca przedszkolaki tradycyjnie wybierają się w plener. W tym roku szczęśliwym dniem okazał się 17.06.2016. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy do gospodarstwa agroturystycznego w Zawykach o wdzięcznej i w pełni oddającej urok miejsca w dorzeczu Narwi – nazwie “Bajkowa Wyspa”. U progu gościńca powitali nas ciepło właściciele Pan Leszek i Pani Ula.

W czasie pobytu w tym malowniczym miejscu mieliśmy okazję poznać bliżej wszystkich “mieszkańców” gospodarstwa na których temat, pani Ula mogłaby godzinami snuć zabawne opowieści. Były wśród nich króliczki, pawie, kotki, konie, osiołek, szop a także przeuroczy pawian “Brzydal”. Ponadto dzięki uprzejmości pana Leszka mogliśmy zgłębić tajniki obróbki drewna, rzeźbiarstwa, którego gospodarz jest wielkim miłośnikiem co widać w pięknych, ręcznie wykonanych elementach dekoracyjnych ogrodu i zabawkach terenowych dla dzieci. Przedszkolaki mogły więc przysiąść na ławeczkach, które trzymają w łapkach bobry, pohuśtać się na smoku lub wiewiórkach, odwiedzić chatkę, w której może mieszka nie jedna leśna wróżka. Ważnym akcentem tego miejsca jest również dostojny statek piracki, który najwyraźniej ugrzązł na mieliźnie. Pan Leszek zaprezentował nam skuteczność pirackich armat i na kapitańskim mostku snuł opowieść o gigantycznym szczupaku zamieszkującym pobliski staw.

W międzyczasie piknikowa uczta – jagodzianki i grillowane kiełbaski pomogły zregenerować siły do dalszej zabawy.

Pobyt w tak cudownym miejscu stał się wspaniałą okazją do bezpośredniego obcowania z naturą i zwierzętami. Dostarczył nam również mnóstwa radości, frajdy oraz okazji do dobrej zabawy. Wspomnienia zachowamy na długo. Kto wie, może znów tam wrócimy… 🙂

Bajkowa Wyspa – gospodarstwo agroturystyczne

Pamiętajmy o prawidłowym nawigowaniu wewnątrz galerii (Next, Previous) -> 160 zdjęć

[shashin type=”albumphotos” id=”157″ size=”210″ crop=”n” columns=”3″ caption=”y” order=”date” position=”center”]

 

W Gościńcu “Zawyki’”
Tagged on: