Zamiast części placu zabaw dla przedszkolaków – parking dla klientów miejskiej pływalni. Taki plan chce wcielić w życie białostocki magistrat. I zapewnia, że dzieci nie stracą, a klienci basenu zyskają.

Przedszkole Samorządowe nr 2 w Białymstoku przy ulicy Mazowieckiej. Oddalone od ulic, na spokojnym “starym” osiedlu Tysiąclecia. Przy budynku duży plac zabaw dla dzieci, górka saneczkowa i sporo zieleni. Po sąsiedzku – miejska Pływalnia Kameralna – otoczona zielenią, ale bez wygodnego dojazdu samochodem. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza pływalnią, potrzebuje parkingu dla samochodów klientów. I przedszkole, i pływalnia są placówkami miejskimi, więc w tej sprawie głos decydujący ma Prezydent Białegostoku.

– W odpowiedzi na sygnał zarówno klientów Pływalni Kameralnej, jak i mieszkańców okolicznych bloków o braku wystarczającej liczby miejsc parkingowych podjęliśmy działania w kierunku rozwiązania tego problemu – informuje Urszula Mirończuk, rzecznik prezydenta Białegostoku.

Jak informuje rzecznik prezydenta miasta, na części terenu należącego do przedszkola o powierzchni 275 metrów kwadratowych powstanie parking. Ogrodzenie będzie przesunięte, a odcięty teren zostanie oddzielony od pozostałego placu zabaw górką saneczkową. – Na terenie przeznaczonym pod parking będą wycięte rosnące tam teraz drzewa i krzewy – informuje Urszula Mirończuk. – Przedszkole nadal będzie miało do dyspozycji obszar 3025 m kwadratowych – dodaje rzecznik prezydenta.

Przedszkole straci co prawda fragment swojego placu, zniknie kilka dużych klonów i krzewów, ale to, co miasto proponuje w zamian – może ucieszy nie tylko przedszkolaki. – W miejscu, gdzie jest górka saneczkowa, ma powstać boisko o nawierzchni poliuretanowej, czyli najbardziej bezpiecznej dla dzieci. Dostępne to będzie przede wszystkim dla dzieci, rodziców i społeczności lokalnej – mówi Krystyna Ciechan-Doroszkiewicz, dyrektor przedszkola.

O swoich obawach, o szczegółach planu przebudowy przedszkolnego placu oraz nadziejach na nowe i nowoczesne rozwiązania – opowiada dyrektor przedszkola na naszym filmie.

źródło: https://www.bia24.pl/

Przedszkole straci, ale i zyska
Tagged on: