Kontynuując przyjętą w ostatnich lata tradycję wyjazdu przedszkolaków w plener, Rada Rodziców w porozumieniu z Dyrekcją Przedszkola zorganizowała dla wszystkich dzieci wyjazd do “Pacowej Chaty”.

To urokliwe miejsce jest położone w miejscowości Krypno Wielkie. W trakcie wyprawy dzieci zwiedzą Wioskę tematyczną Przysiółek Szlachecki i muzeum historyczno-etnograficzne. W ramach tego spotkania dzieciom zostanie zaprezentowana Ręczna mennica – pozwalająca na własnoręczne wybicie pamiątkowej monety, poznają stroje szlacheckie z siedemnastego wieku, zobaczą również najprawdziwszą armatę i namioty z tamtych czasów. W trakcie wyjazdu dzieci będą miały do dyspozycji olbrzymi teren do zabawy, plac zabaw i wiele innych atrakcji.

22 czerwca (czwartek) 2017 r.

  • Śniadanie od 8:00 do 8:15
  • Wyjazd autokarem godz.: 9:00
  • Powrót do przedszkola planowany na godz.: 14:00

 

Pacowa Chata znajduje się we wsi Krypno położonej na terenie powiatu monieckiego, województwo podlaskie. Zgromadzone tu przedmioty oraz atmosfera i smaki regionalnej kuchni przeniosą Państwa w czasy sarmatów, których tradycja, z racji liczebności, zamożności i wykształcenia szlachty, utożsamiana była z polskością i miała znaczący wpływ na kulturę polską.

Jeśli odwiedzisz Pacową Chatę, powitamy Cię w strojach szlachcianki i szlachcica. Podzielimy się z Tobą swoją historyczną pasją. Wprowadzimy Cię w rzeczywistość codziennego życia siedemnastowiecznej szlachty. Spędzisz tu miłe i niezapomniane chwile. Zgodnie z przysłowiem “Gość w dom, Bóg w dom” zaznasz gościnności szlacheckiej.

Z niekłamaną przyjemnością gościmy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Mile widziane są grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.

                      
więcej: http://www.pacowa-chata.pl/

Wycieczka – Pacowa Chata