W dniu dzisiejszym udaliśmy się z pierwszą wizytą do Muzeum Wojska Polskiego. Ponieważ w tym tygodniu zajmujemy się poznawaniem różnych zawodów, postanowiliśmy przyjrzeć się zawodowi żołnierza oraz zrozumieć istotę pracy w służbach mundurowych.

Co można zjeść w wojsku? Ile posiłków dziennie zjada żołnierz? Z czym kojarzy się wojskowa kuchnia? Co to są racje żywnościowe i co wchodzi w ich skład?

Oto pytania, na które szukaliśmy odpowiedzi w muzeum. Uświadomiliśmy sobie jak wielkie znaczenie dla utrzymania zdrowia ma odpowiednia dieta. Skomponowaliśmy jadłospis dla żołnierza. Wiemy już co to menażka, manierka i kuchnia polowa. Uczyliśmy się posługiwania mapą oraz ćwiczyliśmy spostrzegawczość.

Teraz już wiemy jak trudna jest praca żołnierza. Wymaga wielu wyrzeczeń…

Niestety ale film musiał zostać zawieszony (prywatny). Muzeum, a dokładniej osoby występujące na nim poprosiły nas o to (pojawiło się słowo możliwy hejt oraz program autorski). W przyszłości filmy z Muzeum Wojska Polskiego zostaną ograniczone wyłącznie do “akcji związanych z dziećmi” a w tle będzie przygrywał wyłącznie utwór muzyczny. Dziękujemy za wyrozumiałość.

Wizyta w Muzeum Wojska Polskiego – Grupa Pomarańczowa
Tagged on: