Zakończyliśmy 7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom. Przedstawiciele naszego przedszkola uczestniczyli w uroczystej Inauguracji , która odbyła się w Operze i Filharmonii w Białymstoku 5 czerwca. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy fragmentów książki Grzegorza Kazdepke, czytanych przez znane osoby z naszego miasta.

W ramach akcji czytania dzieciom w  naszym przedszkolu odbywały się wydarzenia towarzyszące. 29 maja miał miejsce Przegląd recytatorski, w którym Grupa Niebieska i Pomarańczowa zaprezentowała wiersze z serii Cynamon i Trusia wyd. Zakamarki.

Kolejnego dnia maluszki miały okazję poznać Cynamona  i Trusię oraz wysłuchać najciekawszych utworów.

Podsumowaliśmy również akcję Przedszkolaki czytają, która trwała cały rok. Dzieci mogły kolejno zabrać do domu plecak z książkami wyd. Zakamarki, przeczytać je w ciągu tygodnia, a następnie podzielić się wrażeniami z lektury z kolegami.

Każde dziecko wykonało również pracę plastyczną, którą prezentowało przed grupą.  Tygodniowi Czytania towarzyszyła wystawa prac w holu przedszkola.

Najstarsze grupy wzięły udział w wycieczkach tematycznie związanych z książkami. Grupa Niebieska udała się do księgarni ,,Świat Książki” na zajęcia edukacyjne. Kupiliśmy również wspólnie wybrane książki do przedszkolnej biblioteki. Grupa Pomarańczowa odwiedziła Bibliotekę Uniwersytecką i wzięła udział w zajęciach ,,Biblioteka – miejsce, które scala”. Grupa Czerwona zwiedziła Bibliotekę Politechniki Białostockiej.

Cały tydzień towarzyszyli nam zaproszeni goście, którzy czytali literaturę dziecięcą. Rozpoczęła mama Ksawerego z Gr. Niebieskiej – Ewa S. z bia24. We wtorek słuchaliśmy pani Czesi – naszej intendentki. W środę czytały panie z Biblioteki Głównej, w piątek – dzielnicowa. Nie zawiedli również rodzice – czytali: mama Jasia i Antosia oraz Kacpra z Gr. Żółtej, mama Kornelki oraz mama Zosi z Gr. Czerwonej , mama Alicji oraz mama  Paulinki z Gr. Pomarańczowej.

Wszystkim bardzo dziękujemy. Relacje fotograficzne z poszczególnych wydarzeń pojawiły się na stronie przedszkola lub facebooku.

 

 

Podsumowanie 7 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom
Tagged on: