Poniedziałek 27.04

Ach ta pogoda. Jaka może być pogoda? Pogoda może nas zaskakiwać różnymi zjawiskami pogodowymi.

Tydzień działań i doświadczeń. A za oknem dyktando graficzne kodowanie. Narysujcie kwadrat 7×7 pokratkujcie pionowo ABCDEF pionowo 123456. Zostaw górny lewy kwadrat pusty, pokoloruj na granatowy kolor 1C 2B 2C 3A3B 3C 4A 4B 4C 5B 5C 6C na niebiesko 4D 4E 2E 2F 6E 6F

 

Wtorek 28.04

Doświadczenie – przygotuj kubeczki plastikowe lub szklanki, jedna pusta, do drugiej wsyp piasek (1/3),  w trzeciej umieść płatek kosmetyczny albo watę, kolejna z małymi połamanymi patykami – wlej trochę wody do każdego pojemniczka. Co najlepiej wchłania wodę? Zostaw na noc sprawdź czy wody ubyło.

Środa 29.04

Bingo narysuj kwadrat 6×5 z pomocą rodziców i pokratkuj jak w kodowaniu w puste kratki wpiszcie cyfry od 0-9 cyfry mogą się powtarzać nie więcej niż 3 razy. Wygrywa ta osoba, która pierwsza skreśli w pionie lub poziomie 5 pol i krzyknie BINGO! Pola z tymi samymi cyframi skreśla się za jednym zamachem

Czwartek 30.04

Tornado w szklance wody. Z pomocą rodziców do wyższej szklanki wlej wodę (najlepiej gazowaną) 2/3 jej objętości, zamieszaj energicznie ale nie wylej wody. Dosypcie trochę soli i sprawdźcie czy przy ponownym zamieszaniu przypomina prawdziwe tornado.

Wiatrowskaz. Z pomocą rodziców przyczep do patyczka wycięte różnokolorowe paski bibułki o szerokości 2cm/1m. Możesz pobawić się nim w domu, prezentując swój układ rodzinie oraz wspólnie dynamicznie dmuchając w jego stronę. Zobacz jak zachowują się wycięte kawałki bibuły. Jeśli masz możliwość w ten sam sposób zrób wiatrowskaz ale użyj wstążeczki, zamocuj wiatrowskaz na zewnątrz domu – obserwuj jak i skąd wieje wiatr.

 

Piątek 01.05

Zachęcam do obejrzenia filmu o symbolach narodowych oraz wykonanie flagi.

GRUPA CZERWONA – Planowane działania edukacyjne 27.04-01.05
Tagged on:
Skip to content