Co przynieść do przedszkola pierwszego dnia?

Każde dziecko powinno mieć ze sobą podpisany wyraźnie ręcznik z doszytą pentelką, podpisane kapcie, które dziecko umie włożyć samodzielnie, jeśli leżakuje – pościel przedszkolna oraz piżamkę (wszystko w worku podpisane). Dodatkowo w szatni zostawiamy ubranka na zmianę (majteczki, bluzeczkę, spodnie, skarpetki).

 

Jak ubrać dziecko do przedszkola?

Ubranie powinno byc wygodne, nie krępujące ruchów, spodnie na gumkę, bluzka z szerokim otworem na głowę. Najlepiej gdy dziecko jest ubrane na cebulkę tzn. bluzeczka z krótkim rękawem, cienka bluzka z długim rękawem. W chłodniejsze dni bluza lub kamizelka, która można zdjąć gdy mamy zajęcia ruchowe.

 

Co powinien umieć trzylatek, gdy przychodzi do przedszkola?

Dzieci powinny mieć opanowane samodzielne jedzenie łyżką, mycie rąk, czynności higieniczne przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych, wycieranie nosa. Warto też uczyć rozpoznawania swoich rzeczy wśród innych. Warto ćwiczyć umiejętność rozbierania się i ubierania, wkładania kapci. Im bardziej samodzielny maluch, tym łatwiej jest mu w przedszkolu.

 

Co zrobić, gdy dziecko płacze przy rozstaniu?

Zachowajcie spokój!!!

Pozwólcie dziecku zabrać ulubiona przytulankę, dzięki której wzrośnie jego poczucie bezpieczeństwa. Nie przeciągajcie pożegnania w szatni. Jeśli dziecko płacze i nie możecie go uspokoić, pożegnajcie się krótkim buziakiem i przekażcie malucha paniom, które wiedzą jak odwrócić uwagę dziecka i pocieszyć.

 

Kiedy odbierać dziecko z przedszkola?

Trzylatek ma inne poczucie czasu, okres przebywania poza domem wydaje mu się bardzo długi. Można dziecko odebrać od razu po obiedzie około godziny 12, lub tuż po leżakowaniu 14:30.

Pamiętajmy, że jeśli obiecujemy dziecku, że przyjdziemy po obiedzie nie możemy się spóźnić, ponieważ dzieci bardzo to przezywają.


Skip to content